شعر هفته

حافظ منشین بی می و معشوق زمانی

کایام گل و یاسمن و عید صیام است

سخن بزرگان

سوره بقره آیه 151

بسم الله الرحمن الرحیم

کما ارسلنا فیکم رسولا منکم . . .

.ما رسولی از میان شما برای شما فرستادیم

------------------

------------------

------------------

------------------

تفسیر روض الجنان ذیل آیه 13 سوره محمد

ابن عباس می گوید :

وقتی رسول خدا (ص)بر اثر فشار مشرکان با دستور خداوند ، تصمیم به هجرت از مکه به مدینه گرفت، در آن هنگام رو به مکه فرمود: تو محبوبترین شهر ها نزد من هستی.

و سپس فرمود : حب الوطن من الایمان. دوست داشتن وطن از ایمان است.

لینک های مهم

وب سایت مقام معظم رهبری

وب سایت ریاست جمهوری

وب سایت وزارت تعاوت، کار و رفاه اجتماعی

   وب سایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان

صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر

وب سایت مجلس شورای اسلامی

وب سایتامام جمعه محترم تویسرکان

وب سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان

سایت خبری روداور

سایت خبری ندای توی

سایت خبری همدان پرس

سایت خبری همدان پیام

سایت خبری هگمتانه

سایت استانداری همدان

وب سایت دکتر علی ربیعی

وب سایت دکتر سید منوچهر حسینی

بسمه تعالی

اینجانب سيد مجيد حسني نامزد انتخابات دهمين دوره مجلس شورای اسلامی اهداف و برنامه های خود را جهت آگاهی و تنویر افکار عمومی مردم شریف حوزه انتخابیه ام یعنی بهشت غرب پايتخت طلاي سبز ايران ، دارالمومنين به شرح ذیل اعلام و امیدوارم در صورت کسب توفیق الهی برای نمایندگی شما مردم عزیز و حضور در مجلس شورای اسلامی با بهره گیری از همه نیروهای کارآمد ، متدین ،‌ متخصص، کارشناس ، و جوان از همه امکانات مادی و معنوی موجود در کشور عزیزمان ایران و در سایه حمایت ها و مساعی آحاد مردم عزیزو ارجمند حوزه انتخابیه خود و همچنین هماهنگی و همکاری مدیران ، کارشناسان و کارکنان محترم دستگاههای اجرایی و نیروهای خوش فکر و جوان این سرزمین طلایی بتوانيم به این برنامه ها و اهداف جامه عمل پوشانده و آنها را با استفاده از فرصت پسا تحريم تحقق بخشيم.

" خدمتگزار مردم شریف شهرستان تویسرکان: سید مجید حسنی "

دانلود متن کامل اهداف و برنامه ها

بسمه تعالی

با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی که ثمره اصلاح نظام حکومتی کشور از استبداد شاهنشاهي به مردم سالاری دینی است به ملت غیور ایران و به ویژه مردم شریف و ولایتمدار شهرستان تويسرکان ، تبریک و تهنیت عرض می نمایم و امیدوارم در سایه اتحاد و همدلی، بتوانیم از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی به خوبی محافظت نماییم.

اما در آستانه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ، مردم شهرستان تويسرکان نیز از هم اکنون آماده حضورپرشورونشاط درانتخابات پیش رو هستند. آنچه که این حقير را برآن داشت تا چند جمله ای در باب اخلاق انتخاباتی با شما عزیزان طرح نمایم ،عملکرد حامیان برخی کاندیداها در روزهای اخیربرعلیه دیگر کاندیداها و نیز سخنان برخی از کاندیداهای محترم و بزرگوار در تخریب و نادیده گرفتن تلاشها و زحمات نمايندگان ادوار گذشته است. لذا ضمن اینکه لازم می دانم در ابتدا ازعلما – فرهنگیان – خانواده معظم شهدا وجانبازان ، جوانان وهمه عزیزانی که اززمان ثبت نام این برادر کوچک خودرا مورد لطف وتفقد قرارداده ، صمیمانه سپاسگزاری نموده و بدینوسیله ازطرفداران وهواداران عزیز خود می خواهم که اخلاق مداری را توام با آرامش و متانت دنبال نموده وبه برخی از مطالبی که در فضاهای مجازی به صورت سهوی یا عمدی ویا از روی بی اطلاعي برعلیه اینجانب مطرح می شود توجه نکرده وازتخریب سایر کاندیداها وطرح بحث هایی که موجب تفرقه واختلاف میگردد جدا خودداری نمایند.

چرا که از امروز تا زمان رای گیری، انتخابات میدانی برای سنجش میزان پایبندی کاندیداها ، افراد وگروه ها نسبت به رعایت اصول اخلاقی است . پس باید به هوش باشیم که یک وقت آخرت خویش را به دنیا نفروشیم و از آن مهمتر اینکه آخرت خویش را به دنیای دیگران نفروشیم ، مولای متقیان امیرالمومنین علیه السلام می فرمایند : «من باع آخرته بدنیاه خسرهما» کسی که آخرت را به دنیا فروشد، در هر دو زیان کند.

لذا شایسته است که خودم ، همگان و از جمله طرفداران اینجانب ، خود را نسبت به رعایت این اخلاق مقید دانسته، تا شاهد بر هم خوردن توازن اخلاق اسلامی در جامعه خصوصا درمیان مردم با فرهنگ وبا بصیرت تویسرکان و حومه نباشیم وان شاالله ثمره این اخلاق مداری حضور گسترده آحاد مردم درروز 7 اسفندماه پای صندوق های رای وخلق حماسه ای ماندگار گردد.

" خدمتگزار مردم شریف شهرستان تویسرکان: سید مجید حسنی "

" پیام سیدمجید حسنی به جوانان و نوجوانان دیار دوست .. "

بسم الله الرحمن الرحیم

" « جوانان و نوجوانان عزیز :

با سلام و احترام ،

گاهی نگاه به گذشته بیشتر از آنچه " نوستالژي " باشد " آلرژی " است ...

گذشته همان فردای خاک خورده ی پشت سر است...

هیچ وقت بازگشت به گذشته خوب نیست ، چون کمینه ی ايرادش توهین به ثانیه ، ثانیه هاي گذشت زمان است ... آن لحظاتی که با صدای پایش ما را به جلو رفتن فرا می خواند ...

بعضی دوستان و اطرافیان دلسوز و بی ریا نسخه می پیچند و فکر می کنند مشکل و حل مشکل را می دانند ... ولی مشکل آن چیزی نیست که نشان می دهند ... یا لااقل همه ی مشکل نیست ... ای کاش ثانیه ، ثانیه ها نوید فردایی را بدهند که از گذشته خیلی بهتر باشد ...

" عزیزان شما چه فکر می کنید ..."

آیا زمان آن نرسیده است که اراده کنيم ، خود را بیابیم و عمل کنیم . دوستان جوان چرا انسان های تحصیلکرده و فرهیخته شهرستان باور نداریم که روزی خواهیم توانست به هر آنچه می خواهیم ، دست یابیم !!!.

شما ، ما ، همه با هم می توانیم طرحی نو دراندازیم.

توفیقات روزافزون شما آرزوی ماست. ارادتمند : سیدمجید حسنی .

" پیام جمعی از کارگران،کارآفرینان،کشاورزان ،اصناف و شهروندان شهرستان تویسرکان "

" فرزند این دیار می آید ...

اندکی صبر سحر نزدیک است ...

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم شریف و بزرگوارشهرستان و روستاهای تابعه : با اهدا, سلام و احترام به اندیشه های بلند شما بزرگواران ، حال که دست تقدیر براین ديار، بهشت غرب رقم خورده است و موج عظیمی از خواستگاه مردمی بر اعتماد و اعتقاد به جوانان غیور و غيرتمند این دیار سایه افکنده که همانا ، بدورازهياهو ، خودباوری ، جسارت ، شجاعت و توانمندی خود رادر خدمت رسانی خاموش به مردم سرلوحه ي کار خود قرار داده اند . بر این باوریم که امروز وقت آن رسیده در روزی نو با افکاری بلند ، از جنس فرزندان این دیار با اراده ای آهنین و تعصبی مثال زدني برای زادگاهمان بپاخيزيم و به حرمت خواست مردمی به صلابت الوند به فرزند پاشنه آشیل کشیده این دیار : * سید مجید حسنی * پیام می دهیم که الوند نشینان به بلندای همتت می آیند تا " طرحی نو دراندازیم ".

جمع کثیری از کارآفرینان صنایع دستی ، منبت کاران وصنایع چوب روستاهای شهرستان منجمله : روستاهای اشترمل ،سید شهاب ، ،جيجانکوه،بادامک ،دولایی، سنگ سفید و بادامک حمایت قاطع خود را از کاندیداتوری جناب آقای سید مجید حسنی معاون مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان همدان در حوزه انتخابی این شهرستان اعلام نمودند.این حمایت نشان از توانمندی و شایستگی خدمات این مدیر خوشنام و پیگیری امورمشکلاتشان در زمان ریاست اداره کارو اموراجتماعی درسالهاي خدمت به آنها را دارد .این جوانان قدرشناس و کارآفرینان شهرستان پشتکار ودلسوزی در پیگیری مشکلاتشان را از خصوصیات بارز این مديربومي فرزند دیار دوست می دانند.

جمع کثیری از کارآفرینان ، کارفرمایان ، کارگران و نمایندگان تشکلهای کارگری و کارفرمایی استان بویژه شهرستان تویسرکان حمایت قاطع خود را از کاندیداتوری جناب آقای سید مجید حسنی معاون مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان همدان در حوزه انتخابی این شهرستان اعلام نمودند.این حمایت نشان از توانمندی و شایستگی خدمات این مدیر خوشنام و پیگیر امور در استان است .

سید مجید حسنی پس از ديداربزرگان و فرهيخگان شهرستان و کسب اجازه ثبت نام به تپه نوروشهدا تویسرکان حضوریافت و با شهدای گمنام تجدید میثاق و سپس در محل فرمانداری حاضر و ثبت نام قطعی نمودند

بسم الله الرحمن الرحیم

چرا اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است؟

چرا امروز دشمن تهاجم گسترده اقتصادی را در دستور کار خود قرار داده است؟

آیا دشمن زودتر از ما به نقطه ضعف ما پی برده است؟

آیا تحریم های اقتصادی توانسته است بر اقتصاد خانوارهای ایرانی تأثیر منفی داشته باشد؟

دانلود متن کامل مقاله در خورشید غرب

بسم الله الرحمن الرحیم

علل، عوامل و راه‌های برون رفت از معضل بیکاری

با توجه به مطالعات و بررسی های به عمل آمده در چندین سال اخیر بطور کلی علل و عوامل بیکاری در کشورمان و به تبع آن در سطوح استانی را می توان در موارد زیر خلاصه نمود:

متن کامل مقاله در وب سایت خبری همدان پرس

عاشورا درس می دهد که جبهه دشمن با همه توانایی بسیار آسیب پذیر است.

مقام معظم رهبری

عید غدیر را به تمامی شیعیان جهان، به ویژه همشهریان عزیز تبریک عرض می کنم.

دکتر ربیعی با اشاره به توافق هسته‌ای عنوان کرد: از جانب جامعه کارگری به مقام معظم رهبری مدظله العالی و رییس جمهور تبریک می‌گویم

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به موفقیت تیم مذاکره کننده هسته‌ای در احقاق حقوق هسته‌ای ملت و برداشتن تحریم‌ها،‌اظهار کرد: از جانب جامعه کارگری به مقام معظم رهبری مدظله العالی و رییس جمهور که هم عزت ایران حفظ و هم حقوق ملت را کسب کردیم تبریک می‌گویم.

دکتر علی ربیعی در جمع بازنشستگان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی بر لزوم حضور کارگران در تشکل‌های کارگری تاکید کرد و گفت: می خواهم به دوستان کارگرم که در عرصه خدمات و تولید فعال هستند تاکید کنم که باید تشکل ها را افزایش داد و حضور را در آنها قوی تر کرد. با گردهم آمدن در تشکل ها می توان دربرنامه های کشور جایگاه خود را بیشتر تثبیت کرد. دکتر ربیعی با اشاره به موفقیت تیم مذاکره کننده هسته‌ای در احقاق حقوق هسته‌ای ملت و برداشتن تحریم‌ها،‌اظهار کرد: از جانب جامعه کارگری به مقام معظم رهبری مدظله العالی و رییس جمهور که هم عزت ایران حفظ و هم حقوق ملت را کسب کردیم تبریک می‌گویم. متاسفانه در سال های گذشته به ناروا تحریم‌هایی بر کشور تحمیل شده بود و دولت تدبیر وامید توانست با شش قدرت دنیا بنشیند و برای اولین بار پرونده کشوری که در ذیل فصل 7منشور به شورای امنیت آورده شده بود با گفت وگو پیروزمندانه از آن خارج شد. دکتر ربیعی به مقاومت و ایستادگی ملت به ویژه کارگران در برابر فشارهای اقتصادی که به خاطر تحریم بوجود آمده است، اشاره کرد و افزود: اگر باز هم طرف غربی به دنبال ظلم و زورگویی بود، ایستادگی می کردیم اما امروز خوشحالیم که هم حق خودمان را گرفتیم و هم شرایطی را برای سرمایه گذاری فراهم کردیم. اکنون ممنوعیت صادرات صنایع دستی به امریکا برداشته شده است و امیدوارم کارگران قالیباف ما که عرصه خوبی برای آنها بوجود آمده است بتوانند از رونق این صنعت بهره مند شوند.جامعه کارگری مقاومت کرده و خواهد کرد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در بحث تامین اجتماعی هنوز شرمنده ایم که نتوانسته‌ایم آنطور که شایسته است کارهای لازم را انجام دهیم، ابراز کرد: من تعهد و وعده روز اول خود مبنی بر ارزش دادن به دفترچه را انجام دادم هرچند که هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم. همگان صحه می‌گذارند که ارزش دفترچه‌های سلامت نسبت به قبل ارزشمند تر شده است. وی ادامه داد: در این راستا برای کارگرانی که پناهی نداشته وهیچ جا بازنشستگی نداشتند، حدود 10 میلیون و 500 هزار دفترچه صادر کردیم. مطالعات ما نشان می دهد که 95 درصد افرادی که دفترچه گرفته اند حاشیه نشین و کارگر غیررسمی بودند و از این حثیث خدا را شاکر هستیم که ‌آنها هم صاحب دفترچه شدند. وی افزود: من شعار "تامین اجتماعی هر روز بهتر از دیروز" را سر دادم و بر آن پای خواهم فشرد و این مسیری نیست که قطع کنیم. دکتر ربیعی بر لزوم ارتقای خدمات بهداشتی به بازنشستگان تامین اجتماعی تاکید کردو افزود: بیمارستان میلاد را از یکی به چهارتا افزایش دادیم و امیدوارم این روند ادامه پیدا کند. در بیمارستان شهیدفیاضبخش(شماره دو سابق) نیز بنایی را می گذاریم تا با بیمارستا‌های بین‌المللی بتواند رقابت کند. مسکن اجتماعی و حمایتی را نیز از بازنشستگان تامین اجتماعی آغاز خواهیم کرد و تاخیر در آغاز کار آن نیز به این دلیل است که می‌خواهیم یارانه وام را تا جای ممکن پایین‌ بیاوریم تا وام های پرداختی ارزان قیمت شود. وی به روز تامین اجتماعی و بهزیستی اشاره کرد و گفت:‌ این روز را تبریک می گویم و کنار گرفتن این دو اسم در کنار هم را اتفاقی نمی‌دانم چرا که هر دوی آنها در جامعه کارگری و در وزارت کار هستند. ما بهزیستی متحول شده ای را در پیش رو داریم و مسکن خانواده‌های دو معلول به بالا را تا پایان سال 95 تمام خواهیم کرد و در همین امسال نیز مسکن بسیاری را برای معلولان در نظر گرفته ایم.

قائم مقام وزیر کار درخصوص دستاوردهای انتشار بیانیه جمع بندی هسته ای مطرح کرد؛ با اجری طرحهای اقتصادی هزینه های تولید کاهش می یابد

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به امضای بیانیه جمع بندی هسته ای میان جمهوری اسلامی ایران و پنج بعلاوه یک، گفت: بازار کار ایران بتدریج شاهد بهبود و رونق خواهد بود زیرا تحریم ها مشکلات متعددی را برای برخی از واحدهای اقتصادی ایجاد کرده بود.

دکتر ابوالحسن فیروز آبادی در خصوص وضعیت واحدهای تولیدی، افزود: برخی از واحدهای اقتصادی به دلیل نبود نقدینگی(کمبود سرمایه در گرش) و هزینه بالای واردات، دچار مشکل شده بودند. وی ادامه داد: از آنجا که بسیاری از واحدها به دلیل وجود تحریم ها نمی توانستند مواد اولیه مورد نیاز را از محل خط اعتباری تامین کنند مجبور می شدند از روش های پرهزینه تری مواد اولیه را از خارج تهیه و وارد کنند که در نهایت این موضوع منجر به افزایش هزینه های تولید می شد. دکتر فیروزآبادی تصریح کرد: 30 تا 40 درصد از مشکلات واحدهای اقتصادی به دلیل نبود سرمایه در گردش بود که با رفع تحریم ها پیش بینی می شود این مشکلات از سر راه واحدها برداشته می شود. وی با اشاره به توان مهندسی بالای ایران گفت: ایران به لحاط توانمندی بالای نیروی انسانی حتی در دوران تحریم در بسیاری از طرحهای مهندسی خارج از کشور برنده می شد اما این موقعیت را به دلیل ناتوانی در تامین اعتبار و ضمانت نامه های بانکی مورد نیاز از دست می داد. قائم مقام وزیر کار ادامه داد: خوشبختانه با بهبود تعاملات بین المللی موانع یادشده رفع خواهد شد و تردیدی نیست که توان مهندسی ایران می تواند در بسیاری از کشورها مجری طرحهای اقتصادی باشد. وی با اشاره به آنکه متوقف کردن شرایط اقتصادی زمانبر است، گفت: رونق اقتصادی هم به زمان نیاز دارد و تحولات یک شبه رخ نمی دهد. به گفته وی، زمانی که هزینه تولید کاهش یابد و توان اقتصادی مردم هم با رونق اقتصادی افزایش یابد، تحرکی در اقتصاد ایجاد خواهد شد. دکتر فیروزآبادی در خصوص نگرانی از پولهایی که با رفع تحریم ها به ایران برگشت داده می شود، گفت: این دغدغه مقام معظم رهبری و دولت است که این پولها صرف توانمندی پایه های تولید در کشور شود. وی بیان داشت: نشست های متعددی در شورای اقتصاد در دولت برگزار شد و تلاشهای زیادی صورت گرفته که منابع آزاد شده به سمت واردات نرود و همانگونه که در سالهای گذشته بیماری هلندی اقتصاد کشور را در بر گرفت به بیماری اقتصادی از این دست مواجه نشویم.

وزیر کار : توسعه اشتغال در واحدهای کوچک و متوسط از اولویتهای اصلی در سال جدید است

دکتر علی ربیعی در جمع صمیمی و گرم کارگران گفت : من خود را از قشر کارگر و خانواده کارگران می دانم و تصمیم گرفتم که در این جمع صمیمی حضور پیدا کنم. دکتر ربیعی در این دیدار که حدود یک و نیم ساعت طول کشید پس از تحویل سال و حضور در جمع کارگران و شنیدن درد و دل های آنها از بعضی قسمت های پالایشگاه روغن سازی ایرانول در تهران بازدید کرد.

در این دیدار که وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی را مهندس شیری مدیر عامل تاپیکو و دکتر جمالی پور معاون استاندار و فرماندار شهرری و مهندس اسحاقی مدیر عامل شرکت نفت ایرانول همراهی می کردند وی در جریان وضعیت این شرکت قرار گرفت و از اقدامات مدیر عامل جدید این شرکت در ترمیم حقوق و رفاه کارگران و وضعیت شرکت ابراز رضایت نمود.

گفتنی است در این مراسم دکتر ربیعی علاوه بر اهدا قرآن و گل به کارگران حاضر عیدی داد و برای آنها و خانواده هایشان سالی خوب همراه با موفقیت و تندرستی آرزو کرد .

در پایان این مراسم دکتر ربیعی در میان خبرنگاران به سوالات آنان در خصوص برنامه های آتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پاسخ داد.

دکتر ربیعی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما ضمن تبریک سال نو به جامعه کارگری ابراز امیدواری کرد : دولت با اجرای برنامه های رفاهی خود بتواند سال 94 را برای مردم بهتر از سال 93 رقم بزند .

وی ایجاد مسکن ویژه کارگران و بازنشستگان را یکی از برنامه های رفاهی دولت در سال 94 دانست و گفت : براساس تفاهم نامه ای که میان وزارتخانه های تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی امضا شده است طرح خانه دارکردن این گروه عظیم از جمعیت کشور با جدیت دنبال می شود .

دکتر ربیعی از طرح بهبودی خدمات تامین اجتماعی کارگران در سال جاری خبر داد و افزود: جهت گیری دولت در این برنامه الکترونیکی شدن دفترچه های بیمه شدگان است .

وی با بیان اینکه سال 94 سال تولید و اشتغال است برلزوم تحرک هرچه بیشتر در این بخشها تاکید کرد و گفت : دولت علاوه بر اجرای سیاست های حمایتی برای سرمایه گذاریهای کلان ، موضوع اشتغال را نیز در واحدهای خرد و کوچک با جدیت دنبال می کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجموع اعتبارات مربوط به ایجاد اشتغال در کشور را 4 هزار میلیارد تومان اعلام و ابراز امیدواری کرد: با ایجاد تحرک در این حوزه بخش قابل توجهی از بیکاران نیز جذب بازار کار شوند .

وی به افزایش 17 درصدی حقوق و دستمزد کارگران در سال 94 اشاره کرد و افزود : هرچند درصد رشد حقوق کارگران از میزان تورم جامعه پیشی گرفته است اما برای پربار کردن سفره کارگران همچنان باید کار کرد .

دکتر ربیعی در پاسخ به سوال کارگران شرکت نفت ایرانول درباره امنیت شغلی کارگران گفت : وزارت کار با دقت فعالیت پیمانکاران را زیرنظر دارد تا از اخراج کارگران به بهانه های مختلف جلوگیری کند .

وی استخدام کارگران با قراردادهای سفید امضا را کاملا غیرقانونی دانست و تاکید کرد : دولت با متخلفان در این خصوص برخورد می کند .

استاندار همدان: شعار سال جديد هدفگذاري هاي انجام شده در توسعه کشور را محقق مي سازد

به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان به نقل ازايرنامحمد ناصر نيکبخت روز شنبه در نخستين روز سال 94 در گفت و گو با ايرنا اظهار کرد: انتخاب نام امسال از سوي رهبر معظم انقلاب به عنوان سال دولت و ملت،همدلي و همزباني مي تواند آنچه که نياز کشور در ارتباط با توسعه فرهنگي است را محقق سازد.

وي ابراز اميدواري کرد: در سالي که مزين به نام' دولت و ملت، همدلي و همزباني' شده راهکارهاي مناسبي براي توسعه همه جانبه کشور ارايه شود.

استاندارهمدان تاکيد کرد: نام سال جديد بهترين شعاري است که مي تواند در سايه همدلي و همزباني در ساختن،توسعه و سازندگي کشور موثر باشد.

نيکبخت تاکيدکرد:همراهي و حمايت مردم و خدمتگذاري دولت مي تواند توسعه و پيشرفت کشور در سالجاري را رقم زند.

مناسبت هفته

آرشیو مطالب

بخش نظرات

در حال به روز رسانی می باشد

آمار بازدیدکنندگان

عضویت